E-Defter

e-Defter Uygulaması , VUK ve TTK hükümleri gereğince tutulması zorunlu olan yevmiye defteri ve büyük defterin belirtilen format ve standartlara uygun biçimde elektronik dosya olarak hazırlanması, muhafaza edilmek üzere kaydedilmesi, değişmezliğinin, bütünlüğünün, kaynağının doğruluğunun garanti altına alınması sağlayarak ispat aracı olarak kullanılabilmesine imkan tanıyan ve ibraz edilebilmesi ile açılış ve kapanışlarına ilişkin tasdik işlemlerinin elektronik ortamda yapılması mümkün hale getiren hukuki ve teknik düzenlemeler bütünüdür.
e-Defter Mevzuatı
e-Defter uygulaması, 13.12.2011 tarih 28141 sayılı Resmi Gazete’de 1 Sıra No.lu Elektronik Defter Genel Tebliği ile başlatıldı.

Mali faydaları

14.12.2012 tarihinde yayımlanan 421 Sıra No.lu V.U.K. Genel Tebliği ile zorunluluk kapsamına giren mükelleflerin elektronik defter uygulamasına 2014 takvim yılı(en geç 1/9/2014 tarihi itibariyle elektronik defter yazılımı test süreçlerini tamamlamış olmaları ) içerisinde geçmeleri zorunlu hale gelmiştir.

Efaturateklif e-Defter uygulamasıyla 81 ilde hizmet garantisi, e-Fatura, e-Arşiv, e-İmza gibi elektronik uygulamalara kolay entegrasyon, muhasebe yazılımlarıyla tam uyumluluk, uluslararası standartlara uygun saklama hizmeti, 7/24 portal ve destek gibi avantajları kullanımınıza sunuyor.

e-Defter göndermenin kolaylığını efaturateklif ile çalışarak hızlıca test edebilirsiniz. Başvuru için izlemeniz gerek yol bu linke tıklayarak öncelikle mali mühür edinmeniz gerekmektedir. Mali Mühür elinize ulaştıktan sonra pc nize takarak bu linke tıklayarak e-defter başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. E-defter başvvurusu esnasında özel entegratör seçimini tıklayarak açılan seçeneklerden “java e-defter” seceneğini seçip linkte açılan form bilgilerini doldurarak mali mühürünüz pc nizde taklı iken imzalayarak göndermektir. Ardından bize ulaşarak defter kullanım kılavuzunuzu size ileterek kurulumunuzu tamamlamamızı sağlayabilirsiniz. Süreç oldukça basit ve mali mühür elinize ulaştıktan sonra en azla 10 dakika içinde portal bilgileriniz açılarak tarafınıza bilgilendirme yapılmaktadır.

e-Defter Zorunluluk Değil, Kolaylıktır

info@4cteknoloji.com